Od zwierzaków do ludzi – Twoja droga do pozostania medykiem

Od małego śniłaś, by wykonywać pracę w opiece medycznej. Z tego powodu ukończyłaś studia lekarskie. No bo które inne mogłyby być dla Ciebie. Jesteś altruistką i pomoc ludziom posiadasz zwyczajnie w sercu. Już jako dziecko przynosiłaś okaleczone zwierzęta do mieszkania. Niezmiernie im współczułaś. Gorliwie się nimi opiekowałaś. Odżywiałaś je, dawałaś lekarstwo. Mówiąc zwięźle, robiłaś z naszego mieszkania przydomową przychodnię dla zwierzaków. Kiedy się temu sprzeciwialiśmy, zalewałaś się łzami. Wyjaśniałaś nam, iż biedne zwierzaki nie posiadają nikogo. Są bezradne i mają oparcie tylko w Tobie. Razem z ojcem ustępowaliśmy Twoim fanaberiom.

Gdy stałaś się dorosła, w Twoim obszarze zamiłowań ukazała się sztuka lekarska. Powiadałaś, iż chcesz wykonywać pracę w tego typu profesji, gdyż to gałąź perspektywiczna. Zarobki lekarza specjalisty są wysokie. Poza tym fraza doktor wszystkim łączy się z respektem. Czas kształcenia był dla Ciebie dość męczący. Ten ogrom wiedzy do ogarnięcia, nieprzespane noce. Całość nieco Cię przerosła. Nie przewidywałaś, że ów kierunek będzie wymagać tyle energii oraz czasu.

Pierwotna myśl o zaprzestaniu studiów wypłynęła w toku praktyk w prosektorium. Dopiero wtedy doświadczyłaś, czym jest odejście. Bycie Panią doktor w tym momencie nie nasuwało jedynie pozytywnych rozmyślań. Czułaś się niedobrze, gdy niedaleko, na następnym miejscu przeprowadzane było sprzątanie po zmarłym poznań. Opiekun Twojego kierunku przekonywał Cię, iż to zwyczajna operacja. Rozumiał, iż sekcja zwłok dla młodych studentów to coś okropnego. Twierdził, iż odraza do człowieczych zwłok niedługo odejdzie.

sprzątanie po zmarłym poznań


Z czasem udało Ci się zaakceptować ów obraz. Studia też stały się milsze. Zaś Ty zdobyłaś śmiałość i konieczne doświadczenie. Jako jedna z nielicznych sfinalizowałaś naukę z pozytywnym rezultatem. Dałaś radę uzyskać staż w pobliskim szpitalu. Na szczęście nie stanowił on dla Ciebie takiego przytłoczenia. Bo Ty się zmieniłaś. Okrzepłaś oraz stałaś się odporniejsza.