3 skuteczne sposoby na piękne rzęsy

Długie i zdrowe rzęsy to wyjątkowa ozdoba oczu każdej kobiety. Niestety wiele osób nie wie, jak bardzo są one narażone na działanie szkodliwych czynników. Codzienne podkręcanie rzęs zalotką, malowanie ich albo zmywanie makijażu mają bardzo zły wpływ na ich kondycję. Dlatego warto zadbać o to, by nasze rzęsy zawsze świetnie się prezentowały i były zdrowe. Oto kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą Ci uzyskać widowiskowe rzęsy!

Zagęszczanie rzęs
Bardzo wygodnym i skutecznym sposobem na piękne rzęsy jest ich zagęszczanie. Rzęsy volume pięknie prezentują się na oku, a spektakularny efekt jest widoczny od razu po zabiegu. Co ważne, jeżeli odpowiednio o nie dbasz, nie niszczą w żaden sposób Twoich naturalnych włosków. Dlatego zawsze warto dokładnie wypytać osobę aplikującą rzęsy o wszystkie szczegóły. Dobrze wykonany zabieg sprawia, że rzęsy objętościowe są odporne na wodę, pot albo łzy. Są również bardzo lekkie, dlatego nie przeszkadzają w codziennych obowiązkach. Jeśli zależy Ci na szybkim i długotrwałym efekcie, rzęsy volume to idealny wybór!

Jak dbać o rzęsy

Codzienne dbanie o rzęsy
Żeby poprawić kondycję rzęs na długi czas, trzeba o nie odpowiednio dbać. Świetnie sprawdzi się olejek rycynowy nakładany na noc. Możesz wyczyścić starą szczoteczkę od tuszu i codziennie wieczorem nakładać na rzęsy niewielką ilość oleju. Nie jest to drogi zabieg, ale jeśli będzie wykonywany regularnie, bardzo poprawi stan Twoich rzęs. Będą grubsze, mocniejsze i nie będą tak szybko wypadać. Warto też pamiętać o tym, żeby nie przesadzać z tuszem do rzęs. Dokładanie kolejnych warstw na rzęsy wcale nie zagwarantuje Ci pięknego efektu, za to dodatkowo obciąży rzęsy i sprawi, że będą słabsze.

Ogranicz używanie zalotki
Zalotka do rzęs pozwala nam uzyskać efekt podkręcenia, dzięki czemu nasze oczy wydają się duże większe. Ale codzienne używanie tego typu akcesoriów bardzo niszczy rzęsy. Po pewnym czasie stają się połamane i zaczynają wypadać. Dlatego powinnaś ograniczyć jej używanie do minimum, szczególnie wtedy, gdy Twoja zalotka jest podgrzewana.